Úvod Naše výhody Jak rezervovat Kontakty
Vennesund

Rybářská základna Vennesund se nachází zhruba 300 km nad Trondheimem, v rybářsky velice atraktivní oblasti mezi vyhlášenými ostrovy Leka a Vega. Leží v průlivu mezi jihozápadním okrajem poloostrova Somma a ostrovem Kvaloya. Kemp Vennesund je perfektně chráněn před rozmary počasí. Jeho strategickou polohu potvrzuje i fakt, že za dřívějších dob zde bylo vybudované významné obchodní centrum.

V kempu Vennesund je k dispozici široká nabídka ubytování v typických norských chatách pro 4 až 8 osob a dále ve třech stylových rorbuerech postavených přímo na břehu nad hladinou moře. Molo pro kotvení lodí a krytá osvětlená filetárna stojí nedaleko recepce. Molo je vybaveno i stojanem pro tankování paliva do lodí. U recepce je také menší prodejna suvenýrů a základních potravin a restaurace.

Ubytování:
Rorbu č. 1, 2, 3:
velmi dobře vybavené rybářské chaty (rorbu) situované přímo na mořském břehu. Mají dvě ložnice, obsazení 5 osob. Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, sporákem, mikrovlnkou, satelitní m TV, ledničkou, velkým mrazákem, přístupem na wifi internet a velkou terasou s výhledem na průliv.

Chaty č. 7, 8, 11, 15: jsou situované na travnaté ploše kempu nedaleko od kotviště lodí a recepce (50 - 100 metrů). Všechny chaty jsou velmi dobře vybavené – mají vlastní terasu, sociální zařízení, sporák, mikrovlnku, satelitní TV, ledničku, velký mrazák. Přístup na wifi internet.
Chata č. 7: dvě ložnice, celkem pro 7 osob
Chata č. 8: dvě ložnice, celkem pro 6 osob
Chata č. 11: dvě ložnice, celkem pro 4 osoby, nová chata (2014)
Chata č. 15: velká chata s třemi ložnicemi, celkem pro 8 osob

Kromě těchto výše uvedených chat kemp disponuje dalšími menšími chatkami pro max. 4 osoby. Tyto chatky jsou vybaveny pouze malým kuchyňským koutem (vařič, lednička, studená a teplá voda, wifi) a nejsou vybaveny sociálním zařízením (společné prostory cca 20 – 50 metrů). Jsou proto spíše vhodné pro turisty nebo nenáročné skupiny rybářů.

Lodě:
Hliníkové lodě 17/18 ft s motory 15 HP (bez echolotu a GPS)
Hliníkové lodě 17/18 ft s motory 25 HP (bez echolotu a GPS)
Nové lodě Master 540 s motory 40 – 60 HP 4T (ovládání volantem, echolot, GPS)

Rybaření:
V přilehlém okolí najdeme rybářsky příhodné terény pro všechny druhy mořského rybolovu. Mělčí vody severně položeného Lyngvaerfjordu obklopeného tisíci ostrůvky nabízí ideální místa pro lov polaků a dalších druhů ryb přívlačí, zatímco v jižně položeném Bindalsfjordu najdete hloubky až 600 metrů. Podél hran zde proplouvají tresky obecné a na hloubkách kolem 200 metrů se soustřeďují mořští okouni. Při příznivém počasí potom není problém objet nevelký ostrov Kvaloya a rybařit přímo na otevřeném moři na vynikajících lovištích v okolí ostrůvků nebo podmořských kopců. V jarních měsících se zde loví ve značném počtu treska obecná, později potom treska tmavá, častým úlovkem je halibut.

Den nástupu i délka pobytu je variabilní - info v CK CONGER
Pro skupiny možnost zajištění přepravy mikrobusem, případně letecky.

Ceny Vennesund 2015

Rorbu č.1, 2, 3

24 000 Kč - cena za apartmán a týden

Chata č.7,8,11

24 000 Kč - cena za chatu a týden

Chata č.15

27 000 Kč - cena za chatu a týden

Loď 17 ft 15 HP

  9 900 Kč - cena za týden

Loď 17 ft 25 HP

12 500 Kč - cena za týden

Loď Master 540, 40 - 60 HP

19 900 Kč - cena za týden 

Foto: