Úvod Naše výhody Jak rezervovat Kontakty
Rost

Pro skutečné znalce mořského rybolovu, kteří chtějí poznat nepoznané, je připravený nový rybářský areál na ostrově Rost.

Už jeho poloha v blízkosti věhlasného legendárního Malstrému, nedaleko od nejjižnějšího výběžku Lofot dává tušit, že toto místo je skutečným rybářským rájem. Mořské vody obklopující Rost  jsou vyhlášené množstvím i velikostí ryb, především tresek obecných připlouvajících do těchto vod ke každoročnímu jarnímu tření až z Barentsova moře. 

Poslední dobou se Rost ovšem stává Mekkou i pro lovce halibutů , v uplynulém roce se jich zde ulovilo nepřeberné množství. V letních měsících se tato detinace stává  opravdovým eldorádem tresek tmavých, a tak hmotnosti ulovených kelerů kolem dvaceti kg není ničím výjimečným. Lze bez nadsázky konstatovat, že jak na Rostu zažijete extrémní rybolov, na který musíte být dokonale připraveni. Žádné jiné místo v Norsku nenabízí tak dokonale sladěnou kombinaci lovu velkých exemplářů tresky obecné, tmavé a halibuta.

Kemp Rost nabízí ubytování ve stylových chatkách nebo ve čtyřlůžkových apartmánech umístěných do moderní budovy situované přímo na mořském břehu.  Apartmány se skládají z obývacího pokoje integrovaného s kuchyňským koutem a dvou dvoulůžkových pokojů. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení  se sprchovým koutem. Všechny apartmány mají vlastní satelitní TV a přístup k bezdrátovému internetu. Součástí kempu je i vlastní restaurace, hospoda a kavárna. Najdete zde i malý obchod, kde můžete nakoupit osvědčené nástrahy za rozumné ceny.  Taktéž si zde můžete pronajmout rybářské pruty, plovoucí obleky a další rybářské vybavení.

Špičkové šestimetrové lodě ROCAD 606 SP s motory Suzuki 70 HP jsou vybaveny nejmodernější námořní technologií od Raymarine. Jsou stabilní i v drsnějších podmínkách a je zde dostatek prostoru pro 4 osoby. Každá loď je vybavena GPS mapovým ploterem Garmin 720S, echolotem i VKV rádiem. Každá loď je vybavena držáky prutů, bezpečnostním záchranným zařízením, nádobou na ryby a laminovanou mapou.Po návratu z rybářské vyjížďky oceníte jak dokonale zařízenou filetárnu, tak i místnost s mrazáky, kde bude dokonale postaráno o vaše úlovky. K dispozici je i velká sušárna rybářských obleků, což je neocenitelné především při nepříliš příznivém počasí.

nástupní den i délku pobytu lze po dohodě upravit - více info v CK

Ceník Rost 2015:

ubytování v apartmánu včetně lodi Rocad 606 SP Suzuki 70 hp, při plném obsazení 4 osob

17 500 Kč

Foto: