Úvod Naše výhody Jak rezervovat Kontakty
Mefjord

Mefjord je bezesporu jeden z nejlepších severonorských rybářských revírů nacházejícím se na severozápadní části ostrova Senja. Fjord i okolní otevřené moře nabízí mimořádné příležitosti pro lov kapitálních tresek obecných, halibutů i tresek tmavých. Moderní, nedávno vybudovaná rybářská základna nabízí komplexní služby pro nejnáročnější rybáře. Kvalitní ubytování v apartmánech i ve stylových domech je samozřejmostí, kemp je vybaven flotilou lodí Kvaerno 19 ft s čtyřtaktními motory 50 Hp i dokonalým zázemím pro zpracování úlovků jako je krytá osvětlená filetárna a mrazícími prostory. Dále je k dispozici sauna, solárium, vířivka i útulná chata pro grilování a přátelské posezení.

UBYTOVÁNÍ

Velké apartmány

50 m2 obytné plochy, 4 osoby, 1 ložnice se dvěma lůžky a 1 podkroví (loft) s dvěma lůžky, obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyně, koupelna a WC.

 Malé apartmány

40 m2 obytné plochy, 2 osoby, 1 ložnice, obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyně, koupelna a WC.

Torleif stua

100 m2 obytné plochy, 5 osob, celkem 3 ložnice (2, 2, 1 lůžko), obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyň, koupelna a WC.

Ingebjorg stua

80 m2 obytné plochy, 6 osob, 3 ložnice každá s 2 lůžky, obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyně, koupelna a WC

Northern Lights Apartments (nový 2015)

100 m2 obytné plochy, 7 osob, 4 ložnice, obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyně, koupelna a WC.

 Solveig-Stua/Ragna-Stua

100 m2 obytné plochy, 8 osob, 5 ložnic, obývací pokoj s jídelním stolem, posezením, satelitní TV, WiFi, plně vybavená kuchyň s myčkou na nádobí, 2 koupelny se sprchovým koutem, jedna s pračkou, terasa

Solbu

100 m2 obytné plochy, 6 osob, 4 ložnice, obývací pokoj s posezením a TV se satelitním příjmem, WiFi, plně vybavená kuchyně, koupelna a WC.

Kallestua

Dům, sestává se ze dvou apartmánů (každý 4 osoby, celkem 8 osob), které mohou být odděleny, nebo propojeny jako celek. Dům má 6 ložnic (4 x samostatné, 2 x dvoulůžkový pokoj), 2 obývací pokoje s kabelovou TV a WiFi, 2 plně vybavené kuchyně a 2 koupelny. V poslední době dům byl kompletně zrekonstruován, díky jeho trochu vzdálenější poloze (cca 3 minuty chůze k hlavní budově kempu) nabízí více soukromí a krásný výhled na fjord a okolní hory. Kolem domu je velmi prostorná terasa, ideální pro večerní relaxaci.

Senja Lodge

Dům, 8 osob, 4 dvoulůžkové ložnice, obývací pokoj s kabelovou TV a WiFi, prostornou obývá, plně vybavená kuchyň, koupelna, WC a terasa s posezením s výhledem na fjord.

Ole-Wang Garden

Dúm, sestává se ze dvou apartmánů (každý 4 osoby, celkem 8 osob), které mohou být odděleny, nebo fungovat jako celek. Každý apartmán má 4 jednolůžkové pokoje, obývací pokoj s kabelovou TV a Wi-Fi připojení na internet, plně vybavená kuchyň a koupelnu. Dům je postaven podle staré fotografie této historické budovy. Celkem 8 jednolůžkových pokojů, 2 obývací pokoje, 2 plně vybavené kuchyně, 2 koupelny a WC.

LODĚ

K dispozici je 20 stabilních a bezpečných lodí Kvaerno19 ft Kværno 4 takt 50 HP s Echo/GPS. Jsou vybaveny AIS (automatickým identifikačním systémem) pro zlepšení bezpečnosti a ochrany.

RYBAŘENÍ

V blízkosti Mefjordu se nacházejí mezi rybáři vyhlášená pobřežní místa pro mimořádně úspěšný mořskou rybařinu. Hejna tresek obecných migrujících z Barentsova moře proplouvají podél ústí místního fjordu a umožňují tak rybářům úžasný rybolov po celý rok.  Zázemí základny poskytuje jak veškeré potřebné prostory pro zpracování ryb a zamražení úlovků, tak i vybavení lodí záchrannými vestami ve všech velikostech. Taktéž si lze pronajmout rybářskou výstroj a výzbroj včetně oblečení. Pro zájemce lze zajistit i rybářskou výpravu s větší lodí i s kapitánem a průvodcem v jedné osobě.jaké druhy ryb se můžeme zaměřit v jednotlivých měsících?
Březen až duben  je určitě nejlepší měsíc pro lov velké tresky názvem "skrei", dosahující hmotnosti až 30 až 40 kg. Tento druh tresky obecné sestupuje do zdejších vod z Barentsova moře na konci prosince a zůstává zde až do konce dubna nebo začátku května.
Květen až září - v tomto období se loví více jiných druhů ryb, jako je halibut, polak, treska obecná, mníkovec, okouník a mořský ďas. V pozdním létě budete šance na úlovek velké tresky tmavé a i na velkého halibuta. Obvykle je zde srpen je jedním z nejlepších letních měsícíů pro rybolov.

DALŠÍ AKTIVITY

Turistika, pozorování velryb, cyklistika, potápění, v zimě úchvatná polární záře a free-ride lyžování.

CENÍK

Mefjord 2015 cena za týden
apartmán velký (max. 4 osoby) 27 318 Kč
apartmán malý (max. 2 osoby) 19 509 Kč
Torleifstua (max 5 osob) 39 025 Kč
Ingebjorgstua (max 6 osob) 44 884 Kč
Kallestua (max8 osob) 48 783 Kč
Senja Lodge (max. 8 osob) 48 783 Kč
Northern Lights App. (max7 osob) 56 273 Kč
Solveigstua/Ragnastua (max. 8 osob) 56 588 Kč
Ole-Wang Garden (max. 8 osob) 56 588 Kč
Solbu (max.6 osob) 56 588 Kč
   
závěrečný úklid app. 1 750 Kč
závěrečný úklid domu 2 800 Kč
   
loď 19 ft 50 HP 21 851 Kč